Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Współczesny Masaż Tajski: 10-dniowy kurs z Alfonso Cazenave i jego ekipą

17 lipca @ 4:00 pm - 27 lipca @ 4:00 pm

Zapraszamy na wyjątkowy, CERTYFIKOWANY KURS WSPÓŁCZESNEGO MASAŻU TAJSKIEGO 🇹🇭 prowadzony przez Alfonso Cazenave (@Karuna Bodywork) i jego ekipę.

10 dni pełnych świadomego dotyku i świadomego ruchu; pysznego, zdrowego jedzenia oraz skupienia, zabawy i relaksacji – to wszystko w miłym gronie i w bezpośrednim kontakcie z przyrodą, w otoczeniu Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy. Spędzaj półmetek wakacji 2022 w sposób przyjemny i pożyteczny!

Tegoroczny kurs to już 5 edycja! Jego program – doskonalony z roku na rok – zawiera 75 godzin zajęć masażu oraz 15 godzin zajęć jogi i medytacji.

W trakcie kursu:
➡️ zapoznamy się z podstawami świadomego dotyku i zasadami efektywnej pracy z ciałem

➡️ przedstawimy system meridianów według tradycji tajskiej i połączymy je z zachodnim zrozumieniem układu mięśniowo-powięziowego

➡️ przećwiczymy sprawdzony zestaw technik masażu tajskiego, które można bezpiecznie, przyjemnie i skutecznie stosować zaraz po kursie praktycznie na dowolnej osobie, ponieważ są dostosowane do cech i potrzeb zachodnich odbiorców

➡️ popracujemy głównie w parach i czasami w trójkach, doświadczymy różnych rodzajów dotyku i poćwiczymy na różnych osobach pod opieką i nadzorem doświadczonej ekipy prowadzącej

➡️ nauczymy się, jak bezwysiłkowo robić nawet dwugodzinne masaże od stóp do głów

➡️ zbudujemy solidne podstawy do ewentualnej dalszej nauki

➡️ zakończymy kurs wymianą pełnych sesji masażu

To wszystko w sposób praktyczny, bez pośpiechu, w atmosferze skupienia, odkrywania i dobrej zabawy.

Uczestniczyć może każdy, bez względu na wiek czy doświadczenie, niezależnie od tego, czy bierzesz pod uwagę perspektywę pracy zawodowej z masażem tajskim (dziesiątki osób po naszych szkoleniach pracują tą metodą i otrzymują świetne recenzje!), czy też chcesz po prostu mieć narzędzie do masowania bliskich i znajomych.

Osoby po innych szkoleniach lub masujące na co dzień również znajdą nową perspektywę i dużo użytecznej wiedzy.

🇵🇱 Kurs będzie prowadzony w języku polskim.

⭐️ Oto przykład tego, jak może wyglądać Współczesny Masaż Tajski:

https://youtu.be/draD92tf-1Y

_____________

⏰ 𝙋𝙍𝙕𝙔𝘽𝙇𝙄𝙕𝙊𝙉𝙔 𝙃𝘼𝙍𝙈𝙊𝙉𝙊𝙂𝙍𝘼𝙈 𝘿𝙉𝙄𝘼 

6:30 pobudka
7:00 medytacja
7:30 poranny rozruch (joga / movement)
8:30 śniadanie
9:30 zajęcia z masażu
13:00 przerwa obiadowa, czas wolny, sesje masażu (opcjonalne)
16:00 zajęcia z masażu
19:00 kolacja
20:15 zajęcia wieczorne albo czas wolny
22:00 początek szlachetnej ciszy

Harmonogram może ulegać zmianie w trakcie kursu w zależności od potrzeb grupy.

W trakcie przerwy obiadowej będzie można skorzystać (odpłatnie) z profesjonalnego masażu tajskiego wykonanego przez asystentów.

Pierwszego dnia kursu (niedziela 17.07) zaczynamy wspólną obiadokolacją o 17:00. Warto przyjechać parę godzin wcześniej, dla spokojnego zakwaterowania i poznania okolicy.

Kończymy 27 lipca ok. godziny 14:00.

W połowie kursu jedno całe popołudnie będzie wolne.

———-

🗓 𝙋𝙍𝙊𝙂𝙍𝘼𝙈

Program jest różnorodny i obejmuje techniki wykonywane dłońmi, kciukami, stopami, przedramionami, łokciami i kolanami; gdy osoba otrzymująca masaż leży na plecach, na brzuchu lub na boku. W sumie będzie tych technik ponad 100, ale czas jest tak zaplanowany, żeby je dokładnie wytłumaczyć i przećwiczyć na spokojnie.

Po kursie będziesz w stanie wykonywać pełne sesje masażu tajskiego trwające od półtorej do dwóch godzin (a nawet dłużej, w zależności od tempa pracy).

Będzie dużo praktyki – tak, aby uczestnicy mieli możliwość nie tylko naśladowania, ale i samodzielnego eksperymentowania z technikami i odkrywania ich szczegółów, zawsze pod wspierającą opieką ekipy prowadzącej.

Szczególną uwagę zwracamy na ergonomię i zasady pracy z ciałem, aby masowanie było przyjemne i bezpieczne zarówno dla osoby masowanej, jak i dla masującej.

Dzień zaczynamy od medytacji i zajęć ruchowych, żeby przygotować ciało i umysł do uważnej praktyki masażu. Pomoże w tym również zachowanie Szlachetnej Ciszy (od 22:00 do 9:00). W tym samym celu zachęcamy do przestrzegania diety wegańskiej, niepicia alkoholu oraz ograniczania (albo całkowitego zrezygnowania z) papierosów, kawy, użycia telefonów komórkowych itd. Ułatwi to jak najpełniejsze zanurzenie się w rytmie kursu, utrzymywanie pełnego skupienia i czerpanie maksymalnych korzyści z tego, co proponujemy.

Posiłki będą smaczne, zdrowe i dobrze zbilansowane. Od czasu do czasu pojawią się osobno opcje niewegańskie (jajka, nabiał, miód) dla chętnych.

Do uzyskania certyfikatu ukończenia kursu potrzebna jest obecność w co najmniej 90% zajęć masażowych i 50% medytacji i jogi.

_________________

𝙊 𝙋𝙍𝙊𝙒𝘼𝘿𝙕𝘼̨𝘾𝙔𝘾𝙃

Alfonso Cazenave (@Karuna Bodywork)

Pasjonat pracy z ciałem. Doświadczony praktyk i międzynarodowy nauczyciel masażu tajskiego. Certyfikowany terapeuta Anatomy Trains® i Zoga Movement Therapy®. Nauczyciel jogi.

Nieustannie eksploruje nowe formy pracy z ciałem, zarówno wschodnie jak zachodnie. Za sobą ma tysiące godzin szkoleń. Zaczął od masażu klasycznego w 2007, ale w 2013 “nawrócił się” na masaż tajski, w którym odnalazł podejście holistyczne, wymiar duchowy oraz nacisk na ergonomię pracy i jakość dotyku. Uczył się u najlepszych w Tajlandii (spędził prawie rok w Chiang Mai u boku różnych mistrzów), Grecji i Niemczech.

Od 2016 asystuje na kursach masażu tajskiego w prestiżowych szkołach Sunshine Network (Tajlandia), Sunshine Massage School (Tajlandia), Sunshine House (Grecja / Niemcy) i Lulyani (Francja). Prowadzi też własne szkolenia w różnych krajach europejskich, m.in. w Polsce. Jest jedyną osobą w Polsce upoważnioną do nauczania Dynamicznego Masażu Tajskiego przez pomysłodawców tej metody. Jest też jedyną osobą w Polsce, która ukończyła całe szkolenie Osteothai® i asystuje na kursach tej metody. Został zaproszony na dwuletni program zaawansowany Master Osteothai, prowadzony we Francji przez dwóch osteopatów – Davida Lutta i Jörga Schürpfa.

Na co dzień masuje w Warszawie w Przestrzeni na Przepływ, której jest współzałożycielem. Własny styl pracy – głęboki, precyzyjny, wielowymiarowy – nazywa Współczesnym Masażem Tajskim. Jego filarami są różne style i szkoły masażu tajskiego (w tym dynamiczny masaż tajski), Osteothai®, Wuo Tai®, Zoga Movement Therapy®.

Wierzy w podejście holistyczne do człowieka oraz w leczniczą moc uważnego dotyku. Twierdzi, że masaż tajski może być jednocześnie przyjemny i skuteczny, a (wbrew powszechnym opiniom) wcale nie musi być bolesny. Sesję masażu postrzega jako dialog w ciszy, medytację w ruchu. Każda sesja jest dopasowana do potrzeb osoby masowanej.

Oprócz masażu tajskiego oferuje również sesje równoważenia strukturalnego Zoga Movement Therapy®; terapii blizn metodą ScarWork®; masażu wisceralnego oraz biodynamicznej terapii czaszkowo-krzyżowej.

Uwielbia się dzielić swoimi pasjami, dlatego od ponad 20 lat zajmuje się nauczaniem – najpierw muzyki, potem języków, obecnie masażu i jogi. Obrał misję, aby ludzie się częściej i świadomej dotykali 😉 Jego sposób prowadzenia kursów charakteryzuje się zaangażowaniem, szczerością, precyzją, dostępnością i poczuciem humoru.

Do pomocy zaprasza zawsze doświadczonych asystentów.

Więcej informacji:
www.karunabodywork.eu

ASYSTENCI

Łucja Marta Grundwald (@MasazTajskiJogaPasywna)
Z wykształcenia filozofka, jednak zainteresowania od zawsze prowadziły ją do zgłębiania wiedzy i praktyki związanej z ruchem, z oddechem, ze świadomością ciała i z masażem: regularnie praktykowała jogę i aikido, zajmowała się różnymi technikami tańca – od tańca afrykańskiego, przez flamenco, taniec współczesny, aż po butoh. Przygodę z masażem zaczęła od reiki, później studiowała w Paryżu masaż shiatsu, a w 2014 r. wszystkie dotychczasowe poszukiwania i doświadczenia zogniskowały się w praktyce masażu tajskiego, którym z coraz większą pasją zajmuje się do dziś. Mieszka w Kotlinie Kłodzkiej, masuje we Wrocławiu, w Poznaniu i w Górach Stołowych. Na stałe współpracuje z Alfonso Cazenave, asystując w jego kursach i nieustannie pogłębiając swoją wiedzę. W masażu tajskim najbardziej interesuje ją terapeutyczny wymiar uważnego dotyku i miłującej obecności. Na co dzień – samodzielna mama 7-latka.    

Konrad Szot (@ReconnectBodywork.Konrad Szot)
Masażem profesjonalnie zajmuje się od 2010 r. Po ukończeniu gdańskiego AWFu uczył się m.in. w Wielkiej Brytanii, Indiach i Tajlandii. W Londynie studiował masaż terapeutyczny i holistyczny, tam też nauczył się technik pracy na tkankach głębokich i punktach spustowych. Swoją wiedzę wykorzystywał, pracując ze sportowcami w londyńskim gabinecie fizjoterapii Physio4Life oraz masując joginów w tamtejszym studiu Jogi Indaba. Pracował w jednym z najlepszych hoteli SPA w Norwegii – Farris Bad. W Indiach uczył się tradycyjnego masażu ajurwedyjskiego, w Tajlandii, u źródła studiował i doskonalił masaż tajski. Od 5 lat fanatyk masażu tajskiego. W swojej praktyce łączy zachodnią wiedzę medyczną z holistycznym podejściem wschodnim. Tancerz, podróżnik. 

_________________

🌄 𝙊 𝙈𝙄𝙀𝙅𝙎𝘾𝙐

Jaworowy Dom znajduje się w przepięknym Parku Krajobrazowym Dolina Baryczy, na pograniczu województwa dolnośląskiego i wielkopolskiego, zaledwie 70 km od Wrocławia i 120 km od Poznania. Ośrodek otoczony jest 5-hektarowym, aromatycznym lasem sosnowym, a w odległości ok. 10 minut jazdy samochodem znajduje się Rezerwat przyrody “Stawy Milickie”, oferujący spływy kajakowe i spacery w otoczeniu dzikiej przyrody oraz zalew w Miliczu, w którym można zażywać regenerujących kąpieli w przerwach między zajęciami.

www.jaworowydom.pl

www.facebook.com/jaworowydomwarsztaty

🐸🌿🐿🦔🦄🦋🍄🌿🌎⭐️

_________________

💎 𝙄𝙉𝙒𝙀𝙎𝙏𝙔𝘾𝙅𝘼

CENA KURSU

* Promocja Super Early Bird (zapisy do 15.03 – tylko 6 takich miejsc!)
2600 PLN

* Zniżka Early Bird (zapisy do 15.05)
3000 PLN

* Pełna cena
3500 PLN

Kwota obejmuje:
– autorski podręcznik do kursu (ponad 60 stron z teorią, zdjęciami, propozycją sekwencji itd.)
– codzienne zajęcia z masażu tajskiego (średnio ok. 7 godzin)
– codzienne zajęcia z medytacji i jogi/ruchu
– certyfikat ukończenia
– dostęp do prywatnej grupy, gdzie wrzucamy dodatkowe materiały do nauki

KOSZT POBYTU
1850 PLN – nocleg w pokoju 2-3 osobowym 

1700 PLN – nocleg w pokoju 4-7 osobowym

Kwota obejmuje zakwaterowanie (10 noclegów) w pokojach o bardzo dobrym standardzie oraz wyżywienie (3 posiłki dziennie, wegańskie, zdrowe i pyszne).

RAZEM (zależnie od wersji noclegu)

Super Early Bird: 4450 PLN / 4300 PLN
Early Bird: 4850 PLN / 4700 PLN
Standard: 5350 PLN / 5200 PLN

_________________

ℹ️ 𝙄𝙉𝙁𝙊𝙍𝙈𝘼𝘾𝙅𝙀 𝙄 𝙍𝙀𝙕𝙀𝙍𝙒𝘼𝘾𝙅𝙀

masaztajski.jogapasywna@gmail.com
tel. 881 061  470

LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA – po to, żeby zapewnić wszystkim komfortowe warunki nauki oraz indywidualny kontakt z ekipą prowadzącą.

============

👍 𝙍𝙀𝘾𝙀𝙉𝙕𝙅𝙀 𝙕 𝙋𝙊𝙋𝙍𝙕𝙀𝘿𝙉𝙄𝘾𝙃 𝙀𝘿𝙔𝘾𝙅𝙄

www.facebook.com/karunabodywork/reviews

Uczestniczyłam w kursie “Podstawy Współczesnego Masażu Tajskiego” i było to cudowne 10 dni, podczas których zatopiłam się w dotyku pełnym szacunku, świadomości i uważności na drugą osobę. Atmosfera jaką tworzy prowadzący wraz z asystentami jest unikatowa. Sprzyja głębokiej pracy – jaką jest praca z ciałem poprzez masaż tajski. Naprawdę ciężko jest opisać dobroć tego kursu, ponieważ był on wspaniale przygotowany merytorycznie, od podręcznika, który jest wypełniony wiedzą i miejscem na notatki (do którego wracam z przyjemnością) po wszystkie techniki – przekazywane z dbałością o każdy szczegół. Po prostu polecam z całego serducha! – Tina Rutkowska

Na kurs masażu tajskiego sprowadziła mnie ciekawość i chęć odkrywania, i poznawania nowych technik pracy z ciałem/człowiekiem. Nie miałam żadnych oczekiwań, a zostałam przeogromnie obdarowana. Profesjonalizmem, wiedzą, czułością, uważnością i wielką życzliwością ze strony prowadzących. Czułam się bezpiecznie, czułam wielkie wsparcie i otwartość. Jestem bardzo wdzięczna za dużą dawkę wiedzy, którą otrzymałam, za bezpieczną i przyjazną przestrzeń, za wspólną praktykę masażu, śpiewanie, medytacje, jogę i po prostu wspólne bycie, ale także za czas na bycie z samą sobą w ciszy. Na wszystko było miejsce. To dla mnie bardzo ważne doświadczenie i początek nowej drogi. Dziękuję z całego serca! – Maja Miśta

Miałam możliwość być na 10-dniowym długim kursie, paru krótszych, jak i indywidualnym doszkalaniu. Z każdego takiego spotkania jestem bardzo zadowolona. Alfonso przekazuje wiedzę w bardzo przystępny sposób, jednocześnie zwracając dużą uwagę na detale i szczegóły. Precyzyjne wskazówki są bardzo pomocne w zrozumieniu technik, a jednocześnie zadbanie o własne ciało podczas pracy. Atmosfera na kursach jest zawsze bardzo przyjazna i swobodna, co sprzyja przyswajaniu wiedzy. Zarówno Alfonso, jak i asystenci bardzo dbają o to, by każdemu udzielić również indywidualnej porady i wsparcia. Widać ich ogromne zaangażowanie i wkład w organizację. Poza dużą dawką wiedzy, prowadzący zwraca również uwagę na empatyczną, uważną obecność oraz szacunek i pokorę, jaką niesie praca z drugim człowiekiem. To wielowymiarowe podejście jest bardzo cenne bez względu, czy chcemy nauczyć się obdarować dobrym dotykiem kogoś bliskiego, czy widzimy masaż jako Naszą przyszłą ścieżkę zawodową. 

Jestem niezwykle wdzięczna za możliwość współpracy z Alfonso i z serca polecam każdej osobie, która chciałaby zrobić coś dobrego dla własnego ciała i umysłu oraz każdemu kto chciałby rozpocząć swoją przygodę z masażem pastedGraphic.png – Monika Olga Górska

Szczegóły

Początek:
17 lipca @ 4:00 pm
Koniec:
27 lipca @ 4:00 pm
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce wydarzenia

Jaworowy Dom
Poland + Google Map