O mnie

 

Pasjonat pracy z ciałem, terapeuta manualny, nauczyciel masażu.

Mam przeświadczenie, że zdolności ludzkiego organizmu do samouzdrawiania można wspierać przez dobry, uważny dotyk, życzliwą obecność i empatyczne, nieosądzające połączenie międzyludzkie. Dlatego w drodze własnego rozwoju staram się kultywować te wszystkie aspekty.

 

Moja wizja

Przestrzeń na przepływ

Celem mojej pracy jest usunięcie blokad w ciele, które mogą utrudniać swobodny przepływ – sił mechanicznych, życiodajnych płynów, emocji, energii, informacji.

Za pomocą sprawdzonych metod manualnych i ruchowych dążę do odnalezienia lub odtworzenia przestrzeni na przepływ.

Wierzę w niepodzielność ciała, umysłu i ducha. Tak zwana “praca z ciałem”  jest dla mnie “pracą z człowiekiem poprzez ciało”.

W moim zawodzie prawdziwie holistyczne podejście do człowieka opiera się na gruntownej znajomości anatomii, fizjologii i biomechaniki ludzkiego ciała, na zrozumieniu mechanizmów psychologicznych oraz na rozwiniętej intuicji i umiejętnościach interpersonalnych.

Pracuję uważnie, cierpliwie, z szacunkiem i wyrozumiałością dla moich klientów i ich aktualnego stanu oraz dla zachodzących w trakcie sesji procesów. Moją pracę cechują głębia, precyzja i wielowymiarowość.

Nieustannie pracuję nad sobą, żeby móc być wsparciem lub kotwicą dla moich klientów.

Ciągle rozwijam swoją wiedzę i doszlifowuję swoje umiejętności ucząc się i asystując u najlepszych nauczycieli w różnych krajach (Polska, Niemcy, Francja, Grecja, Tajlandia). Za sobą mam wiele tysięcy godzin szkoleń i doświadczenia w gabinecie.

Ponieważ uwielbiam się dzielić tym, co jest dla mnie ważne i wiem, jaka moc drzemie w świadomej pracy poprzez ciało, prowadzę własne szkolenia i warsztaty z masażu tajskiego, uważnego dotyku itd., w Polsce i za granicą.

Po wielu latach prowadzenia własnego gabinetu w Warszawie, obecnie przyjmuję w Toruniu – w Zoga Movement Home.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz odprężenia, ukojenia emocji, lepszego kontaktu ze sobą, pozbycia się napięć lub bólu, odzyskania poczucia swobody w ciele, polepszenia swojej postury – znajdziemy odpowiedni sposób pracy dla Ciebie!

Współpracuję z bliska z profesjonalistami innych dziedzin (od fizjoterapii po psychoterapię, refleksologię, treningi personalne, terapię czaszkowo-krzyżową, różne masaże itd.), do których odsyłam, kiedy uważam, że ich praca może uzupełniać moją albo być bardziej korzystna w danym przypadku.

Dlaczego Karuna?

Karuna (a ściślej karuṇā करुणा) jest według buddyzmu jedną z Czterech Szlachetnych Postaw – cech, które można rozwijać w nieskończoność: metta, karuna, mudita, upekkha.

Słowo Karuna tłumaczy się zwykle na polski jako „współczucie” albo „współodczuwanie”, jednak jego znaczenie sięga dalej, bo z punktu widzenia buddyzmu współczucie jest bardziej aktywnością, niż emocją czy uczuciem: Karuna to głębokie zrozumienie natury człowieka oraz chęć i umiejętność ulżenia ludzkiemu cierpieniu.

mettā

„KOCHAJĄCA ŻYCZLIWOŚĆ”, BEZWARUNKOWE POZYTYWNE NASTAWIENIE

muditā

EMPATYCZNA RADOŚĆ, CIESZENIE SIĘ Z SUKCESÓW I SZCZĘŚCIA INNYCH

upekkhā

NIEOSĄDZAJĄCA AKCEPTACJA

Zetknąłem się z tymi pojęciami podczas licznych pobytów w Azji.
Ich uniwersalność rezonuje ze mną i zachęca mnie do stosowania ich w życiu codziennym.

Słowo Karuna stało się dla mnie symbolem zrozumienia i empatii, które codziennie staram się kultywować zarówno wobec siebie, jak i wobec innych. Dzięki temu jestem w stanie coraz lepiej pomagać ludziom zmieniać u siebie to, czego nie są w stanie zaakceptować, lub akceptować to, czego nie są w stanie zmienić.

Zrozumienie i empatia pozwalają mi tworzyć bezpieczną przestrzeń dla moich klientów. Jestem wdzięczny i zaszczycony, że mogę wspierać ich procesy.

opinie

Co ludzie mówią:

Pasja i przyjemność!

"Z całego serca dziękuję za warsztaty pełne Waszej pasji. A teraz wyobraźcie sobie naukę połączoną z przyjemnością. Tak to jest tu możliwe! Serdecznie Polecam!"

Kinga

Another point of view!

"Alfonso gave me another point of view how a massage can feel like. Without telling him he intuitively focused on the parts of my body, which needed the most attention. I felt very light and protected. Until now it was the best Thai massage I have ever had."

Kathrin

Ogromne doświadczenia!

"Polecam z całego serca kursy masażu
tajskiego z Alfonso Cazenave. Ma genialne, oparte na ogromnym doświadczeniu podejście do pracy z ciałem oraz niesamowitą wiedzę, którą przekazuje z lekkością i uważnością na szczegóły w serdecznej atmosferze i wielkim wsparciu każdego z kursantów."

Agata

Wielowymiarowość!

"Przyznaję, że po masażu strukturalnym spodziewałam się efektów, ale ich wielowymiarowość zaskoczyła mnie. Już po pierwszej sesji Alfonso zniósł poważną asymetrię, która doskwierała mi latami. W dniach tuż po sesji nastąpiły przemiany holistyczne w całym moim ciele i sposobie jego funkcjonowania. Mówiąc dosadnie: na wielu poziomach się przetkało. Również w umyśle, choć wciąż sprawdzam, co to właściwie dokładnie się wydarza. To niesamowita przygoda z własnym ciałem, ta integracja strukturalna. W dodatku Alfonso to świetny człowiek, z którym super się pracuje. Stwarza bezpieczną, pełną otwartości atmosferę. Jestem zachwycona!"

Katarzyna

Kontakt

Alfonso Cazenave
+48 505 805 574
contact@karunabodywork.eu