Na rynku pojawia się coraz więcej kursów masażu tajskiego, dlatego postanowiliśmy podzielić się z Wami, dlaczego warto uczyć się z nami.

 

1—Precyzja i wiedza podparta doświadczeniem

 

Przekazujemy wiedzę z precyzją wynikającą z gruntownej znajomości anatomii i biomechaniki ciała ludzkiego, ale nigdy nie zapominając o zasadach świadomej pracy z ciałem, o podejściu holistycznym, o szacunku dla drugiego człowieka jako całość oraz o tym, że czysta intencja, bezwarunkowe pozytywne nastawienie (buddyjska „metta„) i uważny dotyk są co najmniej tak samo ważne jak technika.

Założycielem Karuna Bodywork i “twarzą” naszych kursów jest Alfonso Cazenave, pasjonat pracy z ciałem, doświadczony terapeuta i ceniony nauczyciel masażu o szerokiej i głębokiej wiedzy na temat masażu tajskiego (i nie tylko), podpartej latami pracy z klientami.

 

Alfonso na co dzień masuje w Warszawie, w Przestrzeni na Przepływ, której jest współzałożycielem. Masażu tajskiego uczył się od najlepszych – w Tajlandii (gdzie spędził prawie rok u boku legendarnych nauczycieli), Grecji (w słynnej szkole Sunshine House) i Niemczech (u Tilla Heega). Za sobą ma tysiące godzin szkoleń i doświadczenia zawodowego. W swojej pracy w gabinecie chętnie sięga po metody spokrewnione z masażem tajskim, w których szkoli się od lat u źródeł, w tym Osteothai® oraz Wuo Tai®.

 

 Z bardziej zachodnich metod, Alfonso jest certyfikowanym terapeutą strukturalnym Anatomy Trains® oraz Zoga Movement Therapy ®. Pracuję też metodami Zoga® Movement, Zoga® Face Integration, ScarWork® itd.

Od 2016 asystuje swoim nauczycielom w prestiżowych szkołach masażu tajskiego w Tajlandii, Grecji, Niemczech i Francji. Asystuje na kursach Osteothai prowadzonych przez Davida Lutta. Asystuje również na kursach Anatomy Trains® i Zoga Movement® w Polsce.

 

Prowadzi własne szkolenia w różnych krajach europejskich. Jako jedyna osoba w Polsce posiada autoryzację do nauczania dynamicznego masażu tajskiego.

 

 

 

2 — Podejście holistyczne i wielowymiarowe

Współczesny Masaż Tajski® stosuje podejście holistyczne do technik klasycznych. Skupiamy się na rozwijaniu świadomego dotyku z poziomu bezwarunkowej akceptacji, przedkładając wartości serca, intencji i komunikacji nad czysto technicznymi aspektami – o które oczywiście też dbamy!

 

Każda sesja masażu stanowi dialog bez słów, medytację w ruchu. Szanujemy duchowe korzenie masażu tajskiego, dodając do nich wymiar interpersonalny. W zgodzie z tradycjami wschodnimi rozróżniającymi kilka warstw lub „ciał”, utrzymujemy, że masaż może być przeżyciem nie tylko fizycznym, ale też (w zależności od potrzeb i gotowości każdego człowieka) energetycznym, umysłowym, emocjonalnym i duchowym. Wierzymy, że „dobry dotyk zostaje” i jest w stanie równoważyć emocje zapisane w ciele.

 

 

 

3 — Sprawdzony wybór technik

Techniki, które przekazujemy są sprawdzone i dostosowane do potrzeb i cech psychofizycznych ludzi (odbiorców i masażystów) zachodnich.

Zachowując pełny szacunek dla tradycji, zestawiamy tajski system meridianów z aktualną wiedzą zachodnią o układzie powięziowym i nerwowym oraz o taśmach anatomicznych. Nie rezygnując z piękna tajskich technik, przedkładamy zrozumienie działania biomechanicznie rozsądnych dźwigni nad widowiskowe, lecz często „dzikie” i ryzykowne rozciągania. Stawiamy bezpieczeństwo na pierwszym miejscu, nie poświęcając przy tym przyjemności i frajdy z masowania.

 

 4 — Ergonomia pracy

 W odróżnieniu od większości szkół (zarówno tajskich, jak i zachodnich) przykładamy szczególną uwagę do ergonomii pracy i poprawnego użycia ciała w grawitacji, żeby masowanie było możliwie bezwysiłkowe i dawało przyjemność i rozluźnienie obu stronom – osobie masowanej i masującej. W oparcie o wieloletnie doświadczenie (i o popełnione po drodze błędy!) uczymy tego, czego nikt nas nie nauczył.

 

 5 — Rozwój uważnego dotyku

Wiedząc, że dotyk jest ważną formą komunikacji, uczymy, jak dotykać, żeby każda sesja masażowa była udanym dialogiem poprzez dotyk. Uczymy, jak rozwinąć maksymalną jakość dotyku oraz jak znaleźć własny “język” masażowy. 

Pokazujemy, że masaż nie polega na “robieniu komuś czegoś”, tylko na “robieniu czegoś wspólnie” i na “byciu razem”.

 

 

6 — Miejsce na indywidualny styl

Wiedza, którą się dzielimy jest podparta tysiącami godzin nauki u nauczycieli i mistrzów z różnych krajów i stylów oraz wieloletnim doświadczeniem w pracy z klientami. To, czego uczymy, zostało sprawdzone dogłębnie i wielokrotnie, odpowiednio “przetrawione” i osadzone w praktyce codziennej. Nie powtarzamy ślepo za kimś i też nie dążymy do tworzenia klonów nas lub robotów masażowych. Dlatego jesteśmy w stanie pomóc uczestnikom rozwijać własny, niepowtarzalny styl. Przekazujemy solidne podstawy, ale i pozwalamy na wyrażanie swojej osobowości podczas nauki i pracy. Nie wierzymy w szablony i sztywne schematy.

 

7 — Prowadzimy zajęcia, na których sami chcielibyśmy uczestniczyć!

Kursy są starannie przygotowane, co nie znaczy, że na zajęciach nie pozwalamy sobie na zabawę i odrobinę improwizacji w celu dopasowywania się do każdej grupy na bieżąco. Wiemy jak uczyć, bo wiemy, jak się uczyć i jak pracować z ludźmi. Mamy też wiele lat doświadczenia w nauczaniu różnych przedmiotów.

Prowadzimy zajęcia w sposób praktyczny – zawsze z maksymalnym zaangażowaniem, z dostępnością, dystansem do siebie i poczuciem humoru. Tworzymy atmosferę bezpieczną i wspierającą.

W porównaniu do większości kursów, które znamy, dajemy bardzo dużo czasu do samodzielnej eksploracji i stopniowego odkrywania i przyswajania technik, zwłaszcza na kursach „retreatowych” (kursy weekendowe mają – siłą rzeczy – format bardziej intensywny). Jednocześnie uczestnicy mogą liczyć na ciągłe wsparcie i opiekę ze strony ekipy prowadzącej. Stosunek liczby prowadzących do uczestników jest bardzo wysoki (minimum 1/8, a czasami nawet 1/3!).

Umiemy tak prowadzić zajęcia, żeby z nich mógł korzystać każdy, niezależnie od doświadczenia – na naszych kursach uczestniczą zarówno zupełnie początkujący, jak i doświadczeni masażyści i fizjoterapeuci.

 

 

8 — Jesteśmy zgraną drużyną

Alfonso ma szczęście do spotykania świetnych ludzi na swojej drodzy i – tak samo, jak trafił do najlepszych nauczycieli „przypadkiem” – często odkrywa utalentowanych masażystów, z którymi nawiązuje współpracę, zapraszając ich do asystowania na kursach. Dzięki temu kursy są prowadzone nie przez jedną osobę, a przez zgraną drużynę entuzjastycznych i empatycznych ludzi współpracujących ze sobą i wzbogacających naukę swoim doświadczeniem i osobowością.

Fakt, że ta drużyna składa się z osób o różnych cechach fizycznych, różnych charakterach i stylach pracy niezwykle wzbogaca perspektywę i doświadczenie studentów oraz zapewnia zrozumienie dla każdego stylu uczenia się.

 

9 — Nasze kursy masażu tajskiego są na najwyższym światowym poziomie

To nie są puste słowa! Od wielu lat uczestniczymy w kursach prowadzonych przez sławnych nauczycieli masażu tajskiego o różnych stylach (od bardzo klasycznych do bardzo innowacyjnych), w Tajlandii i w Europie. Z ręką na sercu możemy stwierdzić, że jakość naszych kursów (zarówno jeśli chodzi o zawartość, jak i o sposób prowadzenia) w niczym nie ustępuje innym, bardziej medialnym, często dużo droższym kursom. Recenzje mówią same za siebie!

 

 

Kalendarz naszych kursów znajdziesz tu. Zapraszamy serdecznie!