1) Dlaczego warto nauczyć się masażu tajskiego?

2) Dlaczego w wersji współczesnej?

3) Dlaczego z nami?

4) Jakie kursy mamy w ofercie?

 
Jeżeli do tej pory doświadczyłaś/-eś masażu tajskiego jedynie w wydaniu “salonowym”, szablonowym, masowym, możesz nie wiedzieć, że MASAŻ TAJSKI JEST JEDNĄ Z NAJBARDZIEJ KOMPLETNYCH FORM PRACY Z CIAŁEM i ma zastosowanie zarówno relaksacyjne, jak i terapeutyczne.
 
Masaż tajski wywodzi się z tradycji buddyjskiej, według której człowiek składa się nie tylko z ciała fizycznego, ale też emocjonalnego, energetycznego itd. Niewykluczone, że MAMY DO CZYNIENIA Z PRAWZOREM PODEJŚCIA HOLISTYCZNEGO!
 
Masaż tajski bazuje na systemie meridianów, który – jak się okazuje – w dużej mierze pokrywa się z najnowszymi doniesieniami naukowymi o układzie powięziowym i o śródmiąższu. Wschód odkrył dawno temu to, co na Zachodzie dopiero zaczynamy potwierdzać! “Odblokowując” te meridiany (o tym za chwilę), OSWOBADZAMY PRZEPŁYW ŻYCIODAJNYCH SIŁ W ORGANIZMIE – mowa tu nie tylko o tych bardziej ezoterycznych, lecz również o tych bardziej ewidentnych, jak chociażby przepływ krwi i płynów, przewodnictwo nerwowe, siły mechaniczne itd.
 
MASAŻ TAJSKI DYSPONUJE BARDZO SKUTECZNYMI NARZĘDZIAMI DO GŁĘBOKIEJ PRACY, dzięki umiejętnemu korzystaniu z grawitacji, dźwigni itd. Do masowania używa się nie tylko dłoni, ale i stóp, łokci, kolan itd. Ułatwia to fakt, że zwykle masuje się na macie lub niskim łóżku. MASAŻ TAJSKI JEST NIEZWYKLE KREATYWNY I POMYSŁOWY, DZIĘKI CZEMU MOŻEMY DOSTOSOWAĆ KAŻDĄ SESJĘ DO POTRZEB ODBIORCY, a przy tym my jako masujący nigdy się nie nudzimy!
 
ODPOWIEDNIA ERGONOMIA CIAŁA POZWALA NAM PRACOWAĆ W ROZLUŹNIENIU, zachować maksymalną jakość dotyku i dbać o własne ciało. Jeżeli masz świadomość własnego ciała, masując po tajsku nie przeciążysz sobie pleców, przedramion itd. – w odróżnieniu od wielu innych stylów.
 
Medytacyjne tempo pracy sprawia, że MASAŻ STAJE SIĘ DIALOGIEM POPRZEZ DOTYK albo nawet (według niektórych) tańcem. OSOBA MASOWANA CZUJE SIĘ SŁUCHANA I SZANOWANA, DZIĘKI CZEMU MOŻE SOBIE POZWOLIĆ NA GŁĘBOKIE ROZLUŹNIENIE, nawet jeśli czasem praca jest intensywna (co może, choć nie musi się zdarzyć).
 
🌿
 
WSPÓŁCZESNY MASAŻ TAJSKI w sposób przemyślany łączy to, co najlepsze w tradycyjnym masażu tajskim z zachodnią nauką o anatomii, biomechanice, fizjologii itd. Czerpie z takich dziedzin jak osteopatia (wszak metoda Osteothai ® jest jedną z naszych głównych inspiracji), terapia czaszkowo-krzyżowa, terapia punktów spustowych, różne terapie powięziowe itd.
 
W odróżnieniu od powszechnie źle zrozumianego masażu tradycyjnego, we Współczesnym Masażu Tajskim:
    •  nie ma bezmyślnego powtarzania sekwencji / szablonu, za to kierujemy się czuciem, palpacją, intuicją i dostosowujemy każdą sesję do potrzeb odbiorcy;
    •  kciuki nie są podstawowym narzędziem naszej pracy, więc nie przeciążamy ich: często zastępujemy je np. głębokim uciskiem łokciami a nawet kolanami, co nie tylko działa skuteczniej, ale wbrew pozorom jest bardziej przyjemne!
    •  zaawansowanych rozciągnięć i dźwigni uczymy na kursach zaawansowanych, a nie (jak to często bywa) na samy początku drogi, co jest niestety niebezpieczne! Najpierw uczymy rozumienia i czucia ciała, a potem stopniowo wprowadzamy trudniejsze techniki. Poza tym jesteśmy zdania, że wiele potencjalnie ryzykownych technik dobrze wyglądających na zdjęciach można zastosować w mniej spektakularny, ale bezpieczniejszy i nieraz skuteczniejszy sposób.
 
Ponieważ NIE MAMY USTALONEGO Z GÓRY PLANU PRZED SESJĄ, nie pędzimy przez sekwencję – TEMPO PRACY JEST SPOKOJNE, osoba masująca jest w pełni obecna i skupiona, a osoba masowana może zaufać, puścić kontrolę i całkowicie się rozluźnić.
 
Nawet wtedy, kiedy mamy konkretne cele terapeutyczne (np. pozbycie się bólu karku), zawsze staramy się je łączyć z celem relaksacyjnym, bo wiemy, że przełączenie się na tryb przewagi układu przywspółczulnego często jest warunkiem do uzdrowienia.
 
Cele terapeutyczne realizujemy nie poprzez mechaniczne uciskanie linii lub punktów według jakiegoś szablonu, tylko poprzez ocenę stanu tkanek, zrozumienie mechanizmów powstawania dysfunkcji i usunięcie przeszkód utrudniających sprawne funkcjonowanie organizmu (w tym najbliżej nam do osteopatii i do integracji strukturalnej).
 
🌿
 
DLACZEGO WARTO UCZYĆ SIĘ WŁAŚNIE U NAS?
 
Po pierwsze, dlatego że PROWADZIMY KURSY OD SERCA, ponieważ sami doświadczyliśmy na sobie transformującego potencjału świadomej pracy z ciałem tą metodą.
 
Po drugie, bo WARTOŚĆ MERYTORYCZNA NASZYCH KURSÓW JEST NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE.
 
Alfonso Cazenave (założyciel Karuna Bodywork i główny prowadzący tych kursów) ma za sobą wiele tysięcy godzin zarówno jako uczestnik kursów, jako asystent i jako masażysta. Uczył się u najlepszych w Tajlandii (gdzie spędził w sumie prawie rok – dzień w dzień na zajęciach masażowych, czasami nawet podwójnie, rano i wieczorem) i w innych krajach.
Zainwestował i nadal inwestuje nie tylko mnóstwo czasu i pieniędzy, ale też energii i serca w ciągły rozwój w dziedzinie pracy z człowiekiem poprzez ciało.
 
Pomimo tego, że Alfonso szkolił się z kilkudziesięciu metod (zarówno wschodnich, jak i zachodnich), Współczesny Masaż Tajski pozostaje najbliższy jego sercu i doskonale się łączy z drugą jego pasją – integracją strukturalną według metody Zoga Movement, której jest certyfikowanym terapeutą. Oba podejścia są bardzo kompletne, z taką różnicą, że w Zodze liczy się przede wszystkim skuteczność, a we Współczesnym Masażu Tajskim bierzemy pod uwagę skuteczność, relaks i przyjemność (w różnych proporcjach w zależności od potrzeb).
 
Alfonso ciągle się szkoli i asystuje swoim nauczycielom w różnych krajach. Od nich, którzy przez lata byli świadkami jego ewolucji, dostał bezpośrednią autoryzację do prowadzenia kursów, dołączając tym samym do pewnego rodowodu przekazu i wzbogacając go swoim własnym podejściem.
 
Jako nauczyciel Alfonso ma prawie trzy dekady doświadczenia! Jeszcze jako nastolatek, długo przed masażami, uczył muzyki i gry na gitarze, a potem przez 13 lat był zawodowym nauczycielem kilku języków, zanim praca z ciałem skradła jego serce i odmieniła jego życie. Alfonso lubi uczyć i wie, jak prowadzić zajęcia z przeróżnymi grupami, na wszystkich poziomach zaawansowania, dla różnych stylów przyswajania. To, że w jednej grupie znajdą się razem osoby początkujące oraz doświadczeni masażyści i fizjoterapeuci nie stanowi problemu – wręcz przeciwnie.
 
Do współpracy przy prowadzeniu kursów Alfonso zawsze zaprasza utalentowanych asystentów, dzięki czemu uczestnicy mają odpowiednią dawkę opieki i mogą uczyć się różnych sposobów pracy, co ogromnie wzbogaca ich doświadczenie i tworzy bardzo miłą atmosferę sprzyjającą nauce.
 
Na kursach Alfonso uczy tego, co sam stosuje na co dzień w gabinecie. Doskonale wie, co najlepiej działa w jakich przypadkach, podaje wiele szczegółów i różne wersje i możliwości, uczy jak pracować ergonomicznie (co jest niezbędne, kiedy masuje się 8 godzin dziennie!), przekazuje triki i ciekawostki, a przy okazji sam chętnie się uczy przez każdą interakcję z uczestnikami. Dzięki temu, że uczestnicy dostają przestrzeń na eksperymentowanie, mogą rozwinąć swoją kreatywność, co bywa inspirujące dla wszystkich – łącznie z prowadzącymi!
 
🌿
 
U NAS MOŻESZ UCZYĆ SIĘ MASAŻU TAJSKIEGO ALBO W TRYBIE INTENSYWNYM, ALBO NA DŁUGICH KURSACH WYJAZDOWYCH.
Kursy intensywne prowadzimy przez cały rok w różnych miastach w Polsce i za granicą. Kurs podstawowy składa się z trzech modułów weekendowych (sobota-niedziela), z których każdy obejmuje 15 godzin zajęć (głównie praktycznych). Poza tym prowadzimy też kursy z Dynamicznego Masażu Tajskiego, masażu brzucha, uważnego dotyku itd.
 
Długie kursy wyjazdowe odbywają się zwykle raz do roku, latem. W lipcu odbywa się nasz 10-dniowy kurs Współczesnego Masażu Tajskiego od podstaw. Zwykle we wrześniu odbywa się 6-dniowy kurs zaawansowany, o różnej tematyce (w tym roku będzie to terapeutyczny masaż tajski na najczęstsze problemy posturalne).
 
Jeżeli masz ograniczenia czasowe, chcesz iść krok po kroku, poznawać materiał stopniowo, lub po prostu do lipca Ci za daleko, to właśnie kursy intensywne mogą być dla Ciebie najlepszą opcją. Ich program zmieniamy i doskonalimy za każdym razem, żeby taki ambitny plan -nauczenia sztuki masażu w trzy weekendy – miał sens. Udaje nam się! Oczywiście warto z czasem powtarzać kursy, żeby zobaczyć materiał z nowej perspektywy (powtarzającym oferujemy soczyste zniżki).
 
Jeżeli chcesz się zanurzyć w tryb masażowy, odłączyć się od świata zewnętrznego, zwolnić tempo, połączyć się ze sobą i z innymi (co samo w sobie jest uzdrawiające – a już tym bardziej w połączeniu z ciągłą wymianą dotykową w uważności!), to ZAPRASZAMY NA NASZ ULUBIONY, 10-DNIOWY KURS WSPÓŁCZESNEGO MASAŻU TAJSKIEGO od podstaw w lipcu.
Taka ilość czasu daje nam możliwość pracy w spokoju, skupieniu i rozluźnieniu. Jest przestrzeń na samodzielną eksplorację, na eksperymentowanie, na utrwalanie materiału, powtórki, wieczorne praktyki wolne (opcjonalne), pytania, dyskusje i rozmowy w kręgu, muzykowanie i tańce, przebywanie ze sobą…
 
Takie warunki powodują, że w trakcie naszych długich kursów często dzieją się ważne dla ludzi, wręcz transformujące procesy. Jest to dla nas wielki zaszczyt, że możemy być ich świadkami, częścią, katalizatorem lub… uczestnikami!
 
Ponadto ogrom wiedzy udaje się połączyć z atmosferą wakacyjną, gdzie można cieszyć się letnią pogodą, korzystać z natury – w towarzystwie grupy lub w samotności, wedle potrzeb.
Ach, rozmarzyliśmy się wspominając poprzednie edycje!
To jak, dołączysz do nas? Liczba miejsc ograniczona!